WwW.FoRumSTylE.TuRKpr0foRuM.NET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
WwW.FoRumSTylE.TuRKpr0foRuM.NET

AnasayfaPorTaLGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» kurtlar Vadisi Pusu Bölüm 13
bAYrAM naMaZıNda KOPYA ÇEKMEK......=) Icon_minitimeSalı Haz. 30 2009, 12:06 tarafından yasakmc

» kurtlar Vadisi Pusu Bölüm 12
bAYrAM naMaZıNda KOPYA ÇEKMEK......=) Icon_minitimeSalı Haz. 30 2009, 12:03 tarafından yasakmc

» kurtlar Vadisi Pusu Bölüm 11
bAYrAM naMaZıNda KOPYA ÇEKMEK......=) Icon_minitimeSalı Haz. 30 2009, 11:49 tarafından yasakmc

» kurtlar Vadisi Pusu Bölüm 10
bAYrAM naMaZıNda KOPYA ÇEKMEK......=) Icon_minitimeSalı Haz. 30 2009, 11:47 tarafından yasakmc

» kurtlar Vadisi Pusu Bölüm 09
bAYrAM naMaZıNda KOPYA ÇEKMEK......=) Icon_minitimeSalı Haz. 30 2009, 11:36 tarafından yasakmc

» kurtlar Vadisi Pusu Bölüm 08
bAYrAM naMaZıNda KOPYA ÇEKMEK......=) Icon_minitimeSalı Haz. 30 2009, 11:29 tarafından yasakmc

» kurtlar Vadisi Pusu Bölüm 07
bAYrAM naMaZıNda KOPYA ÇEKMEK......=) Icon_minitimeSalı Haz. 30 2009, 11:28 tarafından yasakmc

» kurtlar Vadisi Pusu Bölüm 06
bAYrAM naMaZıNda KOPYA ÇEKMEK......=) Icon_minitimeSalı Haz. 30 2009, 11:27 tarafından yasakmc

» kurtlar Vadisi Pusu Bölüm 05
bAYrAM naMaZıNda KOPYA ÇEKMEK......=) Icon_minitimeC.tesi Haz. 27 2009, 20:18 tarafından yasakmc

» kurtlar Vadisi Pusu Bölüm 04
bAYrAM naMaZıNda KOPYA ÇEKMEK......=) Icon_minitimeC.tesi Haz. 27 2009, 20:15 tarafından yasakmc

Dost siteler
Kral Forumtr

bAYrAM naMaZıNda KOPYA ÇEKMEK......=)

YazarMesaj
®()¢|{&#402ØR£v&#
Süper moderatör
Süper moderatör
®()¢|{&#402ØR£v&#

Kadın
İş/Hobiler : fArk EtMe$
Lakap : ()§MåÑ Ñ€¿ð¯|¯
Tuttugunuz Takım: : Beşiktaş

bAYrAM naMaZıNda KOPYA ÇEKMEK......=) Empty
MesajKonu: bAYrAM naMaZıNda KOPYA ÇEKMEK......=)   bAYrAM naMaZıNda KOPYA ÇEKMEK......=) Icon_minitimeCuma Haz. 20 2008, 20:16

1."yıllardır giderim bayram namazına fakat bir türlü öğrenemedim ben bunun nasıl kılınacağını" diyenlerin yapmı$ olduğu fiildir .. önce müezzinin bayram namazının nasıl kılınacağına dair açıklaması dinlenir fakat sınavdan önceki bir kaç dakika harıl harıl ders çalı$manın sınavda fayda etmediği gibi müezzin efendinin bu açıklamaları da sonuç vermeyecektir.. neticede herkes sağındakinden,solundakinden ve önündekinden kopya çekme tela$ı içine girecektir..hatta gerekiyorsa arkadan bile yardım alınabiliyor.. tabi caiz midir değil midir kısmını zekeriya beyaz hocamıza bırakıyorum.. ha bir de benim gibi "tabi ben yıllardır kopya cektiğim için ezberledim kopyanın içeriğini*" diyenler de yok değildir bu hadisede..

2.caiz olmaması icin bir sebep gormedigim fiilimsi.

"nasilsa kopya cekerim" diyerek gidilir zaten bayram namazına, çalışmaz hic haylaz musluman kardeslerimiz.

3.(bkz: bayram namazından fotokopi çekmek)

4.iki salla bir bagla uc salla bir yallah formülünü avuca yazmak..

5.cuma namazinda kopya cekmek gibi daha ust bir surumu de bulunan olustur. hic unutmam ayakkabi sektorundeyiz o zamanlar, ben de kucugum. yaz tatili vesilesi ile calisiyorum, haftada 1 magmun parasina anuna koyayim. neyse ilk cuma gunu geldi, herkes de cuma namazi muslumani. dukkanin on metre ilerisinde de camii var. kacsan kacamazsin oyle bir sey. baktim dukkani kapatmak icin hareketleniyorlar, "aha simdi boku yedik." dedim icimden. "siki tuttuk" demedim o zamanlar terbiyeliydim cunku ki asil uygun tabir bu idi. ben nasil tuyecegimin yollarini dusunurken, oyle de bir sinerji olusturuyor ki serefsizler, sanki kilmazsam islam'in sonu gelecek. ulan hayatimda kafami secdeye koymamisim, bildigim dualar 3xkuluvallah bir tane elham, dinle zaten aram iyi degil, gel de kil. neyse abi abdesti aldim kopya cekerek. baktim oluyor, sorun yok. safimizi tutup basladik kilmaya. yaklasik 1 saniye delay vermistim hareketlerime, her sey yolunda gidiyordu. agzim da turk cizgi filmi gibi oynuyor; surekli "allahuekberallahuekber" diyorum aslinda. sonra boyle giderken birden bir hareketlenme oldu on tarafta. ulan birileri kalkti gidiyor. sagimdan solumdan da birkac kisi eksildi derken bir baktim dukkandan bir cocuk da kalkti gidiyor. "hay anuna koyim" dedim icimden. gideyim mi, kalayim mi, giden niye gidiyor, kalan niye kaliyor; beynim dondu serefsizim. ben saga sola bakarken, selam veren suleyman abiyle goz goze geldik. "ne oldu" gibisinden bir mimik yapti. nihahhaha "allah kabul etsin" dedim kalktim gittim. o ezik hissiyat icime oturdu ve amcama citlattim "beni cumaya goturduler" diye, sicti o da agizlarina nedense. hahaha ne munafik adamim be. pis.
cocukluktan cikis da buna tekabul ediyor sanirim. nasil simdi gitmiyorum ve "gitmiyorum" diyebiliyorum, o zaman da kopya cekecek kadarmisim demek.

6.tasvip edilmeyen davranış örneği kazanılan sewaplar kopya cekilen kişiye yada kişlere yazılır ona göre

7."yakalanmamış kopya yasaldır, ama bir yakalarsam..!?" sözünden yola çıkarak üstünde düşünülebilecek eylemdir. yakalayacak imamsa, o iş biraz zor. dönüp de "ali efendi hadi kaldığım yerden devam et bakalım" demez ya, ingilizce hocası mı bu lan?

ama allah'ın gözünden kaçar mısınız, hiç sanmıyorum.

8.bayram namazlarının kılınışı normal namazlar gibi olmadığından kopya çekmek çok önemlidir... gerçi her bayram namazı öncesi hoca efendi bayram namazı yılda iki kez kılındığı için bi kez daha anlatayım deyip namaz öncesi anlatır ama zaten uykulu olan bünye tarafından sağlıklı anlaşılmayabilir bu tarif...

bu durumda gene en klasik ve işlevsel metod olarak kopya çekme metodu kullanılmalıdır... cemaat saf tuttuktan sonra önünüzdeki sırada şöyle yaşlıca, takkeli bir amca seçilir... bu amca göz ucuyla kesilir hafif hafif... hareketler bu amcaya 1 ile 0.5 sn gecikmeli olarak yapılır...lakin bu yöntemi bilmeyenlerin, herkes ayakta dururken secdeye, rukuya gittikleri... elleri sallamak gerekirken bağladıkları *çok sıklıkla gözlemlenmiş, hatta içten içe gülünmüştür bu insanlara namaz esnasında...

dua konusunda bi problem yoktur lakin niyet ederken uydum hazır olan imama denmiştir...secdeden sonra selamdan önceki yerde uzun süre oturulan bir bölüm vardır ki eehh artık burda da iki kulfu bi elham okuyuverin, bu kadar kopyacı olmayın...

sonuç olarak duası hocadan, hareketleri öndeki takkeli amcadan kopya çekerek bir dini vecibeyi daha yerine getirmiş oldunuz...

hayırlı bayramlar...

9.bayram namazı senede yalnız 2 kere, o da baba zoruyla kılındığı için kaçınılmaz olan hadise.
burda önemli olan nokta sağdaki ve soldaki elemanların seçimidir; zira daha çok yaşını başını almış amcaların, abilerin yanına oturulmasında yarar vardır. akabinde son rekatta vantilatör misali başınızı sağa sola çevirmek suretiyle melekler yerine birbirinize selam verebilirsiniz. en kötüsü ise ilk rekatta sübhaneke'den sonra herkes tekbir getiriken kendini secdeye gitmek üzere yere kapaklanmış bulmaktır. bilmeyenler, unutanlar için şu şekil kılınır:

bayram namazı nasıl kılınır?

1- önce "niyyet ettim vâcib olan bayram namazını kılmağa, uydum hazır olan imâma" diye niyyet ederek, namaza durulur. sonra "sübhâneke" okunur.
2- sübhânekeden sonra eller üç defa tekbir getirerek kulaklara kaldırılıp, birinci ve ikincisinde iki yana bırakılır. üçüncüsünde, göbek altına bağlanır. imâm önce fâtiha, sonra bir sûre okur ve beraberce rükû'a eğilinir.
3- ikinci rek'atta, önce fâtiha ve bir sûre okunur. sonra iki el üç defa tekbir getirerek kaldırılır. üçüncüde de yanlara bırakılır. dördüncü tekbirde elleri kulaklara kaldırmayıp, rükû'a eğilinir.

kısaca: iki salla, bir bağla, üç salla, bir eğil! diye ezberlenir...... Laughing
http://www.forumstyle.yetkinforum.com

bAYrAM naMaZıNda KOPYA ÇEKMEK......=)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bayram Nickleri
» kopya kalemi